Sports League 2020

Pass totalt

15404

Tid totalt

15 008 t

Km totalt

96644

Aktiva deltagare

240

Varmt välkommen

Kul att du hittat till Sjömansservice nya motionsportal!
Den 1 januari 2020 bytte vi ut den gamla Motionscentralen och har istället flyttat tävlingarna hit, till SeaSportal. 

Du kan fortsatt tävla individuellt i grenarna Swimming, Running, Biking och Multi. Resultaten ger fartygslaget poäng i tävlingarna Sports League och Swim Cup, precis som tidigare, men nu med möjlighet att koppla träningsdagboken till populära träningsappar.

Notera att du kommer behöva göra ett aktivt val i din profil att acceptera vilka tävlingar du vill delta i varje nytt motionsår. Det finns inga nackdelar med att acceptera tävlingar som du inte utövar utan det handlar bara om att din namn går att finna i respektive topplista.

Under "Frågor och svar" samlar vi de vanligaste frågorna och där finns också ett kontaktformulär, där du kan ställa frågor och lämna synpunkter.

Träna på!

Sports League 2020

Topp 10 lag

  1. Svitzer Skuld 213,00p
  2. Solsund 210,33p
  3. Oberon 168,00p
  4. Astral 154,50p
  5. Ternholm 147,30p
  6. Traviata 143,20p
  7. Atle 138,36p
  8. Svea 128,80p
  9. Ek River 120,20p
  10. Sjömansservice 112,11p

Swim Cup 2020

Anmälan till nyhetsbrev

Topp 10 Deltagare


Biking 2020
1 Robin Albertsson (Sigrid) 5277km
2 Klas Utbult (Dana) 3836km
3 Lars-Bertil Gustafsson (Ale) 2748km
4 Paavo Arpiainen (MEPA) 2473km
5 Johan Olsson (GotApp) 2051km
6 Madison Villavert (Mt.Ternsea) 1735km
7 Malin Andersson (Svea) 1382km
8 Philip Tan (Ek River) 1291km
9 Max Lindström (Skarven) 818km
10 Måns Larsson (Solsund) 667km

Topp 10 Deltagare


Running 2020
1 Mattias Karlsson (Oden) 2160km
2 Måns Larsson (Solsund) 1860km
3 Juha-Pekka Laurila () 1783km
4 Niclas Schwartz (Floatel Victory) 1731km
5 Robert Sörling (Svitzer Skuld) 1285km
6 Gustav Lindberg (Lots) 1268km
7 Börje Mårderyd (Traviata) 1245km
8 Romeo Abellana (Evinco) 1103km
9 Johan Olsson (GotApp) 1078km
10 Mihails Ovcinnikovs (Astral) 970km

Topp 10 Deltagare


Swimming 2020
1 Natalie Rec (Silja Symphony) 216km
2 Björn Samuelsson (Svitzer Skuld) 49km
3 Ulf Svedberg (Sjöfartsverket FoI) 47km
4 Mats Larsson (Gotlandia II) 37km
5 Robert Sörling (Svitzer Skuld) 32km
6 Johan Engström Gillerud (Fox Sunrise) 29km
7 Richard Fritz (Solero) 21km
8 Klas Fjällrot () 21km
9 Aron Varhelyi (Baltica) 20km
10 Anonym (Sjömansservice) 13km

Topp 10 Deltagare


Multi 2020
1 Tommy Andersson (Solsund) 155pass
2 Simon Larsson (Solsund) 136pass
3 Matthew Olpindo (Ternholm) 132pass
4 Peter Carlsson (Bonito) 126pass
5 Victor Nordholm (Atle) 123pass
6 Niklas Svensson (Oberon) 115pass
7 Claes Ljunggren (Svitzer Skuld) 110pass
8 Filip Rosenberg (Traviata) 109pass
9 Emily Gyllenspetz (Älveli) 101pass
10 Alexander Jernberg (Grizzly) 92pass
Powered by: Bloc