Sports League 2021

Pass totalt

29592

Tid totalt

27 678 t

Km totalt

179874

Aktiva lag

103

Varmt välkommen

Kul att du följer med oss in i ett nytt motionsår i SeaSportal!

Du som har vunnit medaljer i de enskilda tävlingarna under 2021 hittar dem i din profil, under fliken märken, där du kan ladda ner eller skriva ut diplomen.

Alla deltagare som jobbar till sjöss har automatiskt blivit inbjudna till fartygstävlingarna
Sports League 2021 och Swim Cup 2021.

I de individuella tävlingarna, Multi, Swimming, Running och Biking behöver du själv acceptera ditt deltagande i din profil.

Under FAQ samlar vi de vanligaste frågorna och där finns också ett kontaktformulär, där du kan ställa frågor och lämna synpunkter.

Maila gärna in träningsbilder till oss på seasportal@sjofartsverket.se

Lycka till med träningen!

Sports League 2021

Topp 10 lag

  1. Astral 444,40p
  2. Solsund 420,80p
  3. Fröja 371,20p
  4. Atle 283,20p
  5. Baltica två 264,00p
  6. Scandica 252,20p
  7. Ramanda 249,77p
  8. Traviata 238,00p
  9. Fure ven 201,60p
  10. Floatel Victory 198,80p

Swim Cup 2021

Topp 10 Deltagare


Biking 2021
1 Klas Utbult (Oljaren) 9416km
2 Philip Tan (Ek River) 4884km
3 Lars-Bertil Gustafsson (Ale) 4621km
4 Robin Albertsson (Sigrid) 3666km
5 Staffan Henrik Andrén (Fröja) 3256km
6 Filip Danielsson (Svitzer Oden) 2880km
7 Håkan Heurlin (Sjöfartsverket FoI) 2806km
8 Johan Löwenhamn (Ms Visborg) 2800km
9 Anders Berg (Sjöfartsverket FoI) 2716km
10 Göran Johansson (EX Furuvik) 2669km

Topp 10 Deltagare


Running 2021
1 Mattias Karlsson (Scandica) 5433km
2 Johan Olsson (GotApp) 3921km
3 Elinor Näslund (Bitflower) 2189km
4 Johan Svensson (Stena Scandinavica) 2184km
5 Måns Larsson (Solsund) 2175km
6 Anders Melin (Astral) 2059km
7 Julia Larsson (Solsund) 2052km
8 Malin Andersson (Undine) 1988km
9 Marek Szczescikiewicz (Astral) 1907km
10 Niclas Schwartz (Floatel Victory) 1860km

Topp 10 Deltagare


Swimming 2021
1 Vivi Nord (Stena Scandinavica) 290km
2 Göran Johansson (EX Furuvik) 174km
3 Klas Fjällrot (EX Aurora af Helsingborg) 144km
4 Ulf Svedberg (Sjöfartsverket FoI) 123km
5 Klas Utbult (Oljaren) 35km
6 Philip Tan (Ek River) 34km
7 Anders Berg (Sjöfartsverket FoI) 21km
8 Karl Herlin (Atle) 19km
9 Jahn Stenström () 16km
10 Hans Lindgren (Sunnanvik) 13km

Topp 10 Deltagare


Multi 2021
1 Tommy Andersson () 338pass
2 Fleming Andreasson (Tavastland) 325pass
3 Victor Nordholm (Atle) 280pass
4 Tim Selén (Fure ven) 243pass
5 Adam Persson (Ramanda) 235pass
6 Fredrik Jahrén (Prospero) 232pass
7 Staffan Henrik Andrén (Fröja) 223pass
8 Carl Bendz (Germanica) 218pass
9 Carl-Magnus Wiltén (Electra af Askö) 184pass
10 Anna Boman (Baltica två) 175pass
Powered by: Bloc