Sports League 2023

Pass totalt

709

Tid totalt

674 timmar

Km totalt

3906

Aktiva lag

31

Varmt välkommen till SeaSportal 2023

SeaSportal är Sjömansservice motionsverktyg för sjöfolk.

Den 24 december avslutades tävlingarna för 2022. I mellandagarna uppdaterar vi tävlingsmodulen, för att få ökade möjligheter att skapa interna tävlingar inom rederiet. Förhoppningen är att de sjöanställda ska kunna utmana kontorspersonalen och vice versa.

Så snart det nya året är igång kan vi presentera vinnarna här på startsidan, och informera er om nyheterna i SeaSportal. 

Vi arbetar fortfarande med att få till de nya funktionerna och hoppas på er förståelse att allt inte är på plats ännu. Tillsvidare är det bara att acceptera alla tävlingar i din profil som du vill vara med på och träna på!

Tack för ert engagemang och Gott Nytt År, önskar vi på SeaSportal!


Frågor och synpunkter

Under FAQ samlar vi de vanligaste frågorna och där finns också ett kontaktformulär, där du kan ställa frågor och lämna synpunkter.

Maila gärna in träningsbilder till oss på seasportal@sjofartsverket.se

Lycka till med träningen!

Teams
1 Ramelia 38,80p
2 Pleijel 38,20p
3 Undine 35,80p
4 Gotland 34,75p
5 Atle 32,60p
6 Fure Viten 30,80p
7 Ymer 28,00p
8 Drotten 27,80p
9 Lots 23,20p
10 Frej 22,80p

Topp 10 Deltagare


Biking 2023
MembersWithTeamName
1 Peter Franklin () 79 mil
2 Henrik Vejlgaard () 64 mil 6 km
3 Johan Löwenhamn () 84 mil 3 km
4 Paavo Arpiainen () 31 mil 3 km
5 Per Skoglund () 52 mil 3 km
6 Lars-Bertil Gustafsson () 25 mil 3 km
7 Fredrik Hansson () 37 mil 3 km
8 Sami Ryti () 12 mil 5 km
9 Erik Johansson () 31 mil 2 km
10 Klas Utbult () 31 mil 5 km

Topp 10 Deltagare


Running 2023
MembersWithTeamName
1 Malin Andersson () 22 mil 9 km
2 Jeffrey Espuerta (Aniara) 23 mil 9 km
3 Per Emil Nordqvist () 26 mil 8 km
4 Elinor Näslund () 10 mil 4 km
5 Karl Herlin () 15 mil 3 km
6 Martin Landström (OFFICE - Technical) 15 mil 3 km
7 Carl Billengren (Gotland) 15 mil 2 km
8 Henrik Löfgren () 16 mil 7 km
9 Klas Fagerberg (Sindre Knutsen) 10 mil 9 km
10 Marcus Söderström (Gotland) 11 mil 9 km

Topp 10 Deltagare


Swimming 2023
MembersWithTeamName
1 Göran Johansson () 2 mil 5 km
2 Paavo Arpiainen () 1 mil 1 km
3 Mats Larsson () 1 mil 2 km
4 Pasi Andersson () 1 mil 5 km
5 Peter Södersten () 7 km 550 m
6 Ulf Svedberg (FoI enheten) 3 km 900 m
7 Anders Sjöström () 2 km
8 Karolina Lundell () -
9 Simon Egler () 2 km
10 Klas Utbult () 2 km 250 m
MembersWithTeamName
1 Malin Andersson (Undine) 49 pass
2 Karl Herlin (Atle) 27 pass
3 Göran Johansson (EX Furuvik) 54 pass
4 Jeffrey Espuerta (Aniara) 43 pass
5 Tommy Andersson (Gotland) 34 pass
6 Patrik Sundquist (Floatel Victory) 28 pass
7 Tim Selén (Fure Viten) 21 pass
8 Sara Karolina Elisabeth Persson (Ymer) 22 pass
9 Fredrik Jahrén (Prospero) 32 pass
10 Marcus Söderström (Gotland) 25 pass