Sports League 2021

Pass totalt

8666

Tid totalt

8 028 t

Km totalt

48545

Aktiva lag

77

Varmt välkommen

Kul att du följer med oss in i ett nytt motionsår i SeaSportal!

Du som har vunnit medaljer i de enskilda tävlingarna under 2020 hittar dem i din profil, under fliken märken där du kan ladda ner eller skriva ut diplomen.

Alla deltagare som jobbar till sjöss har automatiskt blivit inbjudna till fartygstävlingarna
Sports League 2021 och Swim Cup 2021

I de individuella tävlingarna, Multi, Swimming, Running och Biking behöver du själv acceptera ditt deltagande i din profil.

Under FAQ samlar vi de vanligaste frågorna och där finns också ett kontaktformulär, där du kan ställa frågor och lämna synpunkter.

Maila gärna in träningsbilder till oss på seasportal@sjofartsverket.se

Lycka till med träningen!

Sports League 2021

Topp 10 lag

  1. Solsund 240,60p
  2. Fröja 139,80p
  3. Astral 108,40p
  4. Traviata 103,40p
  5. Oberon 95,20p
  6. Atle 90,30p
  7. Baltica två 83,00p
  8. Svea 80,20p
  9. Fure ven 78,00p
  10. Ramona 68,88p

Swim Cup 2021

Topp 10 lag

  1. Ek River 20km

Topp 10 deltagare

  1. Philip Tan 20km

Anmälan till nyhetsbrev

Topp 10 Deltagare


Biking 2021
1 Philip Tan (Ek River) 1918km
2 Lars-Bertil Gustafsson (Ale) 1712km
3 Robin Albertsson (Sigrid) 1705km
4 Klas Utbult (Oljaren) 1608km
5 Staffan Andrén (Fröja) 1069km
6 Magnus Hansson (Fröja) 709km
7 Malin Andersson (Svea) 603km
8 Göran Johansson (EX Furuvik) 508km
9 Viktor Söderberg (Fröja) 320km
10 Madison Villavert (Mt.Ternsea) 284km

Topp 10 Deltagare


Running 2021
1 Johan Olsson (GotApp) 1580km
2 Mattias Karlsson (Scandica) 1543km
3 Julia Larsson (Solsund) 1056km
4 Måns Larsson (Solsund) 1030km
5 Johan Svensson (Stena Scandinavica) 722km
6 Marek Szczescikiewicz (Astral) 700km
7 Niclas Schwartz (Floatel Victory) 605km
8 Klas Utbult (Oljaren) 585km
9 Malin Andersson (Svea) 575km
10 Anders Melin (Astral) 565km

Topp 10 Deltagare


Swimming 2021
1 Ulf Svedberg (Sjöfartsverket FoI) 57km
2 Philip Tan (Ek River) 20km
3 Simon Egler (Sjömansservice) 1km

Topp 10 Deltagare


Multi 2021
1 Tommy Andersson (Solsund) 151pass
2 Fleming Andreasson (Tavastland) 133pass
3 Fredrik Jahrén (Bonito) 99pass
4 Tim Selén (Fure ven) 79pass
5 Carl Bendz (Stena Vision) 77pass
6 Carl-Magnus Wiltén (Electra af Askö) 76pass
7 Victor Nordholm (Atle) 75pass
8 Staffan Andrén (Fröja) 72pass
9 Adam Persson (Ramanda) 58pass
10 Viktor Söderberg (Fröja) 57pass
Powered by: Bloc