Sports League 2021

Pass totalt

17217

Tid totalt

16 061 t

Km totalt

109205

Aktiva lag

90

Varmt välkommen

Kul att du följer med oss in i ett nytt motionsår i SeaSportal!

Du som har vunnit medaljer i de enskilda tävlingarna under 2020 hittar dem i din profil, under fliken märken där du kan ladda ner eller skriva ut diplomen.

Alla deltagare som jobbar till sjöss har automatiskt blivit inbjudna till fartygstävlingarna
Sports League 2021 och Swim Cup 2021

I de individuella tävlingarna, Multi, Swimming, Running och Biking behöver du själv acceptera ditt deltagande i din profil.

Under FAQ samlar vi de vanligaste frågorna och där finns också ett kontaktformulär, där du kan ställa frågor och lämna synpunkter.

Maila gärna in träningsbilder till oss på seasportal@sjofartsverket.se

Lycka till med träningen!

Sports League 2021

Topp 10 lag

  1. Solsund 350,80p
  2. Astral 263,80p
  3. Fröja 261,40p
  4. Traviata 169,40p
  5. Baltica två 162,00p
  6. Atle 160,40p
  7. Scandica 157,20p
  8. Svea 152,40p
  9. Ramanda 133,27p
  10. Ymer 126,00p

Swim Cup 2021

alt : test.pdf

Topp 10 Deltagare


Biking 2021
1 Klas Utbult (Oljaren) 6948km
2 Robin Albertsson (Sigrid) 3578km
3 Philip Tan (Ek River) 3090km
4 Lars-Bertil Gustafsson (Ale) 2867km
5 Håkan Heurlin (Sjöfartsverket FoI) 2146km
6 Staffan Andrén (Fröja) 1770km
7 Filip Danielsson (Svitzer Oden) 1713km
8 Magnus Hansson (Fröja) 1574km
9 Göran Johansson (EX Furuvik) 1543km
10 Jan Gullbrandsson (Ramanda) 1423km

Topp 10 Deltagare


Running 2021
1 Mattias Karlsson (Scandica) 3549km
2 Johan Olsson (GotApp) 2675km
3 Måns Larsson (Solsund) 1345km
4 Johan Svensson (Stena Scandinavica) 1340km
5 Elinor Näslund (Bitflower) 1218km
6 Marek Szczescikiewicz (Astral) 1193km
7 Malin Andersson (Svea) 1180km
8 Julia Larsson (Solsund) 1150km
9 Anders Melin (Astral) 1110km
10 Niclas Schwartz (Floatel Victory) 1050km

Topp 10 Deltagare


Swimming 2021
1 Klas Fjällrot (EX Aurora af Helsingborg) 87km
2 Ulf Svedberg (Sjöfartsverket FoI) 80km
3 Göran Johansson (EX Furuvik) 66km
4 Philip Tan (Ek River) 21km
5 Anders Berg (Sjöfartsverket FoI) 18km
6 Jan Gullbrandsson (Ramanda) 8km
7 Robin Albertsson (Sigrid) 1km
8 Per Fransson (Naven) 1km
9 Viktor Söderberg (Fröja) 1km
10 Kent Wallander (Fox Sunrise) 1km

Topp 10 Deltagare


Multi 2021
1 Tommy Andersson (Solsund) 256pass
2 Fleming Andreasson (Tavastland) 212pass
3 Victor Nordholm (Atle) 175pass
4 Fredrik Jahrén (Bonito) 174pass
5 Adam Persson (Ramanda) 156pass
6 Staffan Andrén (Fröja) 150pass
7 Tim Selén (Fure ven) 149pass
8 Anna Boman (Baltica två) 141pass
9 Carl-Magnus Wiltén (Electra af Askö) 138pass
10 Carl Bendz (Germanica) 138pass
Powered by: Bloc